Chemia polecana do kominków

Z pewnością każdy posiadacz kominka doskonale wie, jak szybko ulega on zabrudzeniom. Wpływa to jednak nie tylko na utratę jego estetycznego i eleganckiego wyglądu, ale również na mniejszą wydajność spalania. Aby zatem utrzymać kominek w dobrym stanie przez wiele lat, niezbędna jest jego systematyczna pielęgnacja i konserwacja przy użyciu specjalistycznej chemii. Sprawdźmy, w jaki sposób i jakimi preparatami należy czyścić kominek.
Jak i czym czyścić szybę kominka?
Na ścianach piecyków zazwyczaj osadza się popiół, sadza i resztki spalonych materiałów, które są niemal niemożliwe do usunięcia za pomocą zwykłej wody. Aby się ich skutecznie i szybko pozbyć warto postawić na profesjonalną chemię do kominków ze Starogardu Gdańskiego z oferty firmy Madar Kominki.
Znajdziemy tam m.in. płyn do mycia szyb, który wytwarza aktywną pianę, a tym samym nie spływa on po powierzchni szyby. Jego użycie natomiast polega na chwilowym pozostawieniu preparatu na szklanej powierzchni, na której zmiękczy on i rozpuści trudne do usunięcia zabrudzenia. Następnie wystarczy usunąć pianę wraz z zanieczyszczeniami szmatką lub ręcznikiem papierowym.
Środki do usuwania sadzy
Ogromną rolę w prawidłowym działaniu kominka odgrywa również pozbycie się z niego sadzy, która zmniejsza żywotność sprzętu. Do tego typu czynności nada się specjalny preparat do przepalania sadzy, który w odpowiedniej ilości należy dodać do ognia. Środek ten dokładnie oczyści wnętrze kotła, co poprawi jego procesy spalania, obniży zapylenie oraz ograniczy korozję stalowych komponentów.
Jak często czyścić kominek?
Częstotliwość czyszczenia i konserwacji kominka w znacznej mierze zależna będzie od intensywności jego użytkowania, stopnia zabrudzenia oraz od rodzaju używanego opału. Niemniej jednak sadze z przewodu kominowego powinny być usuwane przynajmniej 4 razy do roku. Proces ten warto rozpocząć jeszcze przed okresem grzewczym, a następnie zaplanować systematyczne powtarzanie czynności.
Specjaliści z Madar Kominki ze Starogardu Gdańskiego zalecają także, żeby przed każdym sezonem dokonać przeglądu kominka pod kątem nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Trzeba sprawdzić stan blokady drzwiczek, wszelkich uszczelek oraz innych elementów odpowiadających za procesy spalania. W razie konieczności niezbędna może okazać się jego konserwacja lub nasmarowanie ruchowych elementów żaroodpornym preparatem.
Regularne czyszczenie i konserwacja kominka wpłyną zatem nie tylko na jego wygląd, ale co najważniejsze zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z piecyka.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Zakład Instalacji Sanitarnych - Krzysztof Chrubasik
Instalacje sanitarno-grzewcze - usługi
woj. śląskie47-440 Nędza, Mickiewicza 29
-
Instal-serwis Autoryzowany Top Partner Buderus
Ogrzewanie - projektowanie, instalacja, serwis
woj. pomorskie84-100 Puck, Topolowa 11 lok. 3
-
07 – Serwis Wiesław Spławski
Ogrzewanie - projektowanie, instalacja, serwis
woj. zachodniopomorskie70-896 Załom, Magnolii 15